שאלות ותשובות

1לאילו בעיות בריאות השיטה יכולה לעזור?
באמצעות השיטה ניתן לעזור כמעט לכל בעיה רפואית מכיוון שמטרת הטיפול היא לאזן את התפקודים הבסיסיים של הגוף וכתוצאה מכך ניתן להגיע להקלה או לריפוי מלא של הבעיה.
2איך מתבצע התהליך?
התהליך מבוצע מרחוק ומורכב מתוכנית בסיס + תוכנית המשך. תוכנית בסיס- כל מטופל ממלא שאלון בריאותי מקיף, אשר על פיו מותאמת הפניה אישית עם רשימת בדיקות דם לביצוע. את הבדיקות יש לבצע בקופת החולים. עם הגעת התוצאות נקבעת שיחת אבחון טלפונית בה יעל מסבירה על ממצאי האבחון ועל תוכנית הטיפול ל- 3 חודשים, המורכבת מהנחיות תזונה ותוספים. בתום השיחה, ממצאי האבחון ותוכנית הטיפול נשלחים למייל על גבי קבצים מפורטים ומושקעים ביותר. תוכנית המשך- התוכנית כוללת שיחה טלפונית ובה מתבצעת השוואת בדיקות דם לאחר 3 חודשי טיפול, בהתאם לתוצאות החדשות מורכבת תוכנית המשך ל-3 חודשים נוספים, בתום התהליך ניתנות הנחיות לשימור התוצאות לטווח הארוך, ללא תלות במטפל.
3מהי עלות השירות?
התוכנית הראשונית ל-3 חודשים עולה 1500 ש"ח. תוכנית המשך + הנחיות לשימור תוצאה - 1500 ש"ח. ניתן לפרוס לתשלומים בכרטיס אשראי.
4האם הרופא בקופת החולים יאשר לי לבצע את בדיקות הדם הדרושות לאבחון?
בהחלט כן. מדובר בבדיקות דם כלליות מקיפות שמגיעות לכל אחד מתוקף היותו חבר בקופת החולים. רק צריך לדעת אילו בדיקות לבקש, מאחר ולעיתים קרובות הרופא נוטה לצמצם את כמות הבדיקות התקופתיות משיקולים כספיים של הקופה. היתרון בשיטת ביוגנוסטיקה הוא שבהפניה האישית רשומות הבדיקות הנחוצות ביותר עבור כל מטופל בהתאם למצבו ונותר רק לתת את הרשימה לרופא ולבקש לקיים את הזכות לבדיקות.
5מהם אחוזי ההצלחה של השיטה?
בבדיקת הדם שלאחר 3 חודשי טיפול, בלמעלה מ-95% מהמקרים יש שיפור משמעותי. אחוזי ההצלחה גבוהים בזכות האבחון המעמיק והרכבת הטיפול בהתאם לממצאים.
6מה ההבדל בין השיטה הזו לטיפול אצל נטורופת אחר?
נטורופתים רגילים לא משתמשים בשיטת אבחון בדיקות הדם המבוססת על טווחים אופטימאליים. במידה והם מאבחנים בדיקות דם, זה נעשה על פי השיטה הסטטיסטית הרגילה אשר לוקה בחסר. ככל ששיטת האבחון של המטפל יותר מדויקת, כך גם הטיפול יותר מוצלח.
7מה ההבדל בין האבחון בשיטת ביוגנוסטיקה לבין אבחון בדיקות הדם אצל הרופא?
אבחון בדיקות הדם אצל הרופא נמשך זמן קצר ומבוסס על סטטיסטיקות כלליות. ערכי המינימום והמקסימום שנמצאים בסוגריים בצד ימין נקבעים על פי סקרים סטטיסטיים שנעשים באוכלוסיה, הם משתנים מעת לעת ומקופת חולים אחת לאחרת, הם לא מייצגים בריאות מיטבית. עוד הרבה לפני שיש חריגה מחוץ לסוגריים יש תהליכים שמתרחשים בגוף והחוכמה היא לדעת לאבחן אותם מבעוד מועד ולא לחכות למחלה. שיטת ביוגנוסטיקה מבוססת על טווחים אופטימאליים של המדדים בבדיקות הדם, בהתאם למצב האישי של כל אחד. לכל מדד בדם יש ערך אופטימאלי- שמייצג בריאות מיטבית ויחד עם הצלבות מידע בין המדדים ניתן לחשוף אינפורמציה נרחבת לגבי המצב הבריאותי של כל אחד ולהתאים טיפול בהתאם. הטווחים האופטימאליים לקוחים ממדעי הרפואה המדויקים- פתולוגיה והמטולוגיה, שעוזרים לפענח תהליכי חוסר איזון ראשוניים בגוף.
8מה כוללת תוכנית הטיפול?
תוכנית הטיפול כוללת התאמת תזונה באופן אישי, רשימת מזונות מומלצים עם מינונים מתאימים + תפריט ארוחות מסודר. הנחיות התזונה קלות ליישום. בנוסף מתבצעת התאמה של תוספי תזונה וצמחי מרפא במינונים ושילובים מדויקים לפי האבחון המעמיק. התוכנית נכתבת על גבי קבצים מושקעים, מסודרים וקלים להבנה.
9כמה תוספי תזונה מומלצים בתוכנית והיכן רוכשים אותם?
בדרך כלל מותאמים כ- 6 תוספים שונים לתקופת הטיפול, תלוי באבחון. את התוספים ניתן לרכוש בחנויות טבע או ישירות דרך החברות המומלצות בתוכנית. התוספים נבחרים בקפידה על פי יעילות קלינית. בביוגנוסטיקה לא מתבצעת מכירת תוספים.
10האם צריך לקחת את התוספים לכל החיים?
לא, כמות התוספים יורדת עם השיפור במצב, לעיתים יש תוסף או שניים שכדאי לקחת לתקופות ארוכות יותר על מנת לשמור על התוצאות הטובות.
11לקחתי בעבר תוספי תזונה וזה לא עזר, האם הטיפול בביוגנוסטיקה יעזור לי?
מאוד לא מומלץ לקחת תוספי תזונה ללא הנחיה מקצועית ומעקב רציף. תוספי תזונה או צמחי מרפא צריך לדעת להתאים במינונים ושילובים נכונים לכל מטופל, ורק על פי אבחון מעמיק הכולל תשאול ואבחון בדיקות דם מעמיק ומדויק.
12האם הטיפול יכול להשתלב עם טיפול תרופתי?
בהחלט כן, הטיפול הטבעי מותאם אישית בצורה בטוחה ומשתלב עם כל טיפול תרופתי שנלקח, בהתחשב בקונטרה אינדיקציות של כל מקרה. תוך כדי הטיפול חל שיפור במצב וברוב המקרים ניתן לגשת לרופא אשר יוריד את מינון התרופות.
13בדיקות הדם שלי יצאו תקינות לגמרי, האם האבחון בשיטה יכול לעזור במקרה כזה?
מדובר במצב שכיח ביותר, בו מגיעים לרופא עם סימפטומים שונים אך הרופא מסביר שבדיקות הדם תקינות לחלוטין. לא כל כך הגיוני נכון? בשיטת האבחון הרגילה (המבוססת על סטטיסטיקות) הרבה אנשים נופלים בין הכיסאות ולא מאובחנים כראוי, מה שגורם למצב להתדרדר ועם הזמן נוצר צורך בטיפול תרופתי, לעיתים לכל החיים. יש לאבחן את בדיקות הדם על פי טווחים אופטימאליים המייצגים בריאות מיטבית ולא על פי סטטיסטיקות. החשיבות לכך היא קריטית לבריאות של כל אחד.
14יש לי ביטוח בריאות פרטי המכסה טיפולים ברפואה משלימה, האם יהיה לי החזר כספי?
בהחלט כן. הטיפול הוא טיפול נטורופתי והוא חלק ממקצועות הרפואה המשלימה שיש עליהם החזר בביטוחים פרטיים.
×