נשירת שיער

סובלים מנשירת שיער או שיער דליל ולא מבינים מה הסיבה?

נשירת שיער היא סימפטום, שלכאורה נראה דומה אצל כל מי שסובל מהתופעה, אך המקור שלו משתנה מאדם לאדם וממצב למצב.
טיפול בנשירת שיער ע"י תרופות עלול לגרום לתופעות לוואי ונזקים לטווח הארוך. טיפול בנשירת שיער ע"י תכשירים חיצוניים בלבד אינו מהווה פתרון לגורמים הפנימיים לנשירת השיער.

אבחון וטיפול בנשירת שיער ע"י שיטת ביוגנוסטיקה

בבדיקות הדם שלכם מסתתר מידע חשוב ביותר אשר אינכם מקבלים במסגרת האבחון הרפואי הרגיל.

שיטת ביוגנוסטיקה משלבת בין אבחון ייחודי של תוצאות בדיקות הדם שלכם לבין טיפול טבעי, מדויק ואפקטיבי.
במסגרת האבחון נחשף מידע בסיסי, הכרחי וקריטי אשר חיוני לריפוי כל בעיה בריאותית.

אבחון הגורמים לנשירת שיער

האבחון הייחודי מבוסס על מדעי הרפואה המדויקים וכולל ניתוח של תוצאות בדיקות הדם ע"י שימוש בטווחים האופטימאליים של המדדים, הצלבות מידע מורכבות והתייחסות מעמיקה לנתונים הבריאותיים של כל מטופל. האבחון כולל סקירה של כלל מערכות הגוף וחושף את הגורמים האישיים לנשירת השיער.

טיפול בנשירת שיער

תוכנית הטיפול הינה אפקטיבית ביותר מאחר והיא מותאמת באופן מדויק על פי ממצאי האבחון המעמיק. התוכנית כוללת התאמה אישית ומדויקת של תזונה, תוספי תזונה וצמחי מרפא, במינונים ושילובים נכונים, לחיזוק שורשי השיער בדרך טבעית ובריאה. שיטה מוכחת ובלעדית לביוגנוסטיקה.

 

הטכנולוגיה המהפכנית שלנו – רפואת העתיד כבר כאן

בחברת ביוגנוסטיקה אנו שמים דגש על דיוק, איכות ומקצועיות ברמה הגבוהה ביותר.
לצורך כך השקענו רבות ופיתחנו את תוכנת ביוגנוסטיקה- טכנולוגיה פורצת דרך המאפשרת למטפל לבצע אלפי הצלבות מידע בין הנתונים הבריאותיים ותוצאות בדיקות המעבדה של כל מטופל, למנוע טעויות ולהגיע לדיוק אבחוני וטיפולי חסר תקדים.

תוצאות מוכחות

סוד ההצלחה של השיטה מושתת על נסיון וידע 

 • הידע אילו בדיקות מעבדה יש לבצע
 • הידע איך לפענח את הבדיקות על פי טווחים אופטימאליים המייצגים בריאות מיטבית
 • הידע איך לערוך הצלבות מידע בין הנתונים ולחשוף את הגורמים האישיים לנשירת השיער
 • הידע איך להתאים את הטיפול האפקטיבי, המדויק והבריא ביותר
 • הידע איך לעקוב באופן מדעי אחר התוצאות ולהוכיח יעילות
 • העברת הידע והכוח למטופל- לשמירה על התוצאות ללא תלות במטפל

איך זה עובד?

השיטה מותאמת לשירות מרחוק וללא צורך בהגעה לקליניקה - חוסך לכם זמן, טירחה וכסף.

Untitled-6
מילוי שאלון בריאות
Untitled-5
הפניה לבדיקות
Untitled-3
שיחת אבחון
Untitled-8
תוכנית טיפול
Untitled-4
השוואת בדיקות
Untitled-7
תוכנית המשך

השאירו פרטים והתחילו בתהליך המבריא שלכם

או התקשרו: 054-260-1590

מהי נשירת שיער?

בריאות השיער שלנו, שהפגיעה בה משתקפת לעיתים בבעיות נשירת שיער, מושפעת מתהליכים שונים המתרחשים במערכות הגוף. נשירת שיער היא סימפטום, שלכאורה נראה דומה אצל כל מי שסובל מהתופעה, אך המקור שלו משתנה מאדם לאדם וממצב למצב. אפילו כאשר נשירת שיער נובעת מסיבה גנטית, ישנם גורמים שמאיצים את התהליך הגנטי, וניתן לעצור אותם ולטפל בהם בשלב מוקדם. בדיוק כמו בשיער – הכל מתחיל מהשורש, לפיכך אין לטפל ישירות בבעיה אלא בסיבות להיווצרותה. טיפול בנשירת שיער צריך להיות ממוקד ואישי ומחייב לפני הכל – אבחון שחושף את מקור הבעיה.

זכרו- טיפול בנשירת שיער ע"י תכשירים חיצוניים הוא כמו לטפח את עליו של צמח מבלי להשקות את שורשיו.

שורשי השיער נמצאים עמוק בקרקפת וניזונים מרכיבים שונים בדם, לכן יש לשלב כל טיפול חיצוני עם טיפול פנימי הנותן מענה לגורמים האישיים שלכם לנשירת השיער.

הסיבות האפשריות לנשירת שיער:

 • חוסר איזון הורמונאלי.
 • עודף ברמות הורמוני מין גבריים אצל גברים ונשים.
 • נשים לאחר לידה.
 • בעיות בבלוטת התריס.
 • חסרים תזונתיים – בוויטמינים, מינרלים, חלבונים וחומצות שומן.
 • בעיות במערכת החיסון.
 • בעיות פירוק וספיגה במערכת העיכול.
 • תפקודי כבד/כליות לקויים.
 • עודף כולסטרול ושומנים בדם.
 • עודף רעלים ומתכות בדם.
 • זרימת דם לא תקינה.
 • אנמיה- מחסור בחמצן.
 • לחץ ומתח נפשי.
 • השפעת תרופות שונות.
 • נטייה גנטית- רגישות זקיקי השיער לנגזרת הפעילה של הורמון הטסטוסטרון- DHT.

לרוב מדובר בשילוב של מספר סיבות הגורמות או מאיצות את בעיית נשירת השיער וחשוב לאבחן נכון. גם לנטייה הגנטית יש גורמים מאיצים ויש לטפל בהם ישירות.

לרשימת הבדיקות לאיתור הגורמים לנשירת שיער- לחצו כאן

שיער דליל והתקרחות

בדרך כלל שיער דליל ונטיה להתקרחות מושפעים מהגנטיקה שלנו, אך גם אם העניין רשום לנו בגנים, זה לא אומר שאי אפשר לטפל ביעילות.

ישנם גורמים אשר מחמירים את הנטיה הגנטית ומאיצים את התהליך. אדם עם נטיה גנטית לשיער דליל לא בהכרח יסבול משיער דליל. זאת בתנאי שאותו אדם יטפל וינטרל את הגורמים אשר עשויים להוציא את אותה נטיה החוצה. טיפול בנשירת שיער יהיה מוצלח רק במידה וכל הגורמים המאיצים את הנטיה הגנטית ינוטרלו ולשם כך נדרש אבחון מעמיק.

אותו דבר לגבי התקרחות, ישנם דרכים לטפל בנושא ההתקרחות אך הטיפול במקרה הזה צריך להתחיל בגיל מוקדם כשהזקיקים עדיין פעילים. במידה ואדם מתחיל טיפול בנשירת שיער בזמן ומנטרל את הגורמים האישיים אצלו אשר אחראים להתקרחות, אזי הוא יכול לעכב משמעותית את תחילתה של ההתקרחות ואף למנוע אותה.

נשירת שיער אצל נשים:

נשירת שיער אצל נשים נגרמת עקב סיבות שונות ומגוונות. על מנת לטפל בצורה יעילה בנשירת השיער, ראשית יש לאבחן את הסיבות האישיות אצל כל אחת.

צריך לזכור כי יש נשירה טבעית ולא כל נשירה היא פתולוגית. נשירת שיער אצל נשים, כמו אצל גברים, מושפעת רבות מהגנטיקה אך זו לא סיבה להיכנע לבעיה אלא להפך, נשים עם נטיה גנטית צריכות לשמור על שערן עוד יותר ולמנוע את הגורמים המאיצים את התהליך הגנטי.

נשירת שיער אצל נשים עם רקע גנטי תופסת תאוצה כאשר המצב הבריאותי אינו תקין וזה קורה לעיתים קרובות עקב אורח חיים לא נכון- תזונה לא נכונה, חוסר בשינה, חוסר בפעילות גופנית, זיהום אוויר ומתח נפשי. הטיפול הינו אישי ומותאם לכל אחת בצורה מדויקת על פי אבחון מעמיק.

סיבות שכיחות לנשירת שיער אצל נשים: שינויים הורמונאליים, ירידה באסטרוגן ועודף בטסטוסטרון, גיל המעבר, שימוש בגלולות למניעת הריון, בעיות בבלוטת התריס, נשירה לאחר לידה, טיפולים חיצוניים כגון החלקות, סלסולים והבהרות.

טיפול בנשירת שיער ע"י פתרונות תרופתיים:

 • פרופסיה: תרופה להתקרחות גברית. התרופה חוסמת את האנזים 5 אלפא רדוקטאז וע"י כך מפחיתה את רמת הטסטוסטרון הפעיל – DHT, על זקיקי השיער. השפעה מקסימאלית של התרופה ניתן לראות לאחר כשנתיים. עם הפסקת התרופה המצב חוזר לקדמותו. טיפול בנשירת שיער ע"י התרופה עשוי לגרום לתופעות לוואי כגון- ירידה בדחף המיני, קושי להגיע לזקפה ולשמר אותה, ולירידה בכמות הזרע. לגברים הנוטלים פרופסיה אסור לתרום דם מפני שהתרומה עלולה להגיע לנשים בהריון ולפגוע בעובר.
 • תכשירים למריחה על הקרקפת: מינוקסי, ריגיין – התכשירים מופיעים בשתי גרסאות- 2% רגילה המיועדת לגברים ונשים ו- 5% חזקה יותר- מיועדת לגברים בלבד. תכשירים אלו מרחיבים את כלי הדם וממריצים את זקיקי השיער אך לא מטפלים ברמת הורמון ה-DHT. התכשירים פחות יעילים על קו השיער הקדמי או על המפרצים. בתחילת הטיפול נשירת השיער עלולה להחריף. התרופה מורידה לחץ דם ויש לה תופעות לוואי כגון- גירוי בקרקפת, דלקות עור, כאבי ראש.
 • תכשירים חיצוניים נוספים כגון: משחות שונות למריחה על הקרקפת, סוגי שמפו שונים, תמיסות וכדומה. טיפול חיצוני אינו יכול לתת מענה לגורמים הפנימיים המאיצים את נשירת השיער ולכן אינו מהווה פתרון מלא לבעיה. טיפול בנשירת שיער דורש אבחון מעמיק וטיפול פנימי מקיף לאיזון מערכות הגוף ואין להסתמך על תכשירים חיצוניים בלבד.

השאירו פרטים והתחילו בתהליך המבריא שלכם

או התקשרו: 054-260-1590

×