סכנות השימוש בממתיקים מלאכותיים

הממתיקים המלאכותיים, כשמם כן הם- מלאכותיים, לא טבעיים, זרים לגוף. כל חומר מלאכותי הנכנס לגוף, מעמיס על מערכות הגוף השונות וגורם לנזק.

ממתיקים מלאכותיים גורמים להשמנה

הממתיקים נחשבים בגוף לרעלים וכאשר נוצר עודף ברעלים, הגוף נוטה לאגור אותם בתאי השומן, כך שיש כאן פרדוקס, אנשים רבים משתמשים בממתיקים על מנת לא לעלות במשקל ובתמורה הם מקבלים ייצור נוסף של תאי שומן בגופם. עודף הרעלים מכביד על הכבד והכליות אשר עובדים קשה על מנת לפנות אותם מהגוף. לכן, על מנת לשמור על בריאות תקינה יש להרחיק את השימוש בממתיקים מלאכותיים ולהעדיף שימוש במרכיבים טבעיים כמו דבש. לחולי סוכרת עדיף להשתמש בממתיק הטבעי סטיביה עליו אפרט בהמשך.

להלן פירוט כל הממתיקים, הנזקים והיכן ניתן למצוא אותם במזון:

אספרטיים-

ממתיק נפוץ, מדובר בתרכובת שעשויה משתי חומצות אמינו- פנילאלנין וחומצה אספרטית. בנוסף נמצא באספרטיים חומר הנקרא מתנול הנועד לשמור על יציבות התרכובת. המתנול מהווה 10% מהאספרטיים וזהו החומר המסוכן לבריאות, הוא רעיל ומצטבר בגוף. הצטברות זו עלולה לגרום לבעיות ראייה, נזק למערכת העצבים המרכזית, בעיות עור ונשימה. הסיבה לכך היא כי כאשר המתנול חודר לגוף הוא הופך לחומר הנקרא פורמלדהיד הנחשב גם לחומר מסרטן. ניתן למצוא את האספרטיים במשקאות דיאטטים, מעדני חלב דיאט, ריבות, ממתיקים לקפה ותה.

סכרין-

חומר סינתטי שמוסיפים לו נתרן, אשלגן או סידן. הוא יכול לגרום נזק לכליות ומעלה את הסיכון לסרטן שלפוחית השתן. הסכרין אינו מתפרק בגוף ומופרש כפי שהוא דרך השלפוחית. נחשב כחשוד למסרטן בבני אדם וודאי כמסרטן בבעלי חיים. ניתן למצוא אותו בדברי מאפה, דגני בוקר, קינוחים, ריבות ועוד. הסכרין יציב בחום (שלא כמו האספרטיים), לכן נועד לבישול ואפיה.

אצסולפם K וציקלמאט-

אצסולפם K היא תרכובת כימית הדומה לסכרין. נמצא במסטיקים, סוכריות, פודינגים, סירופים, יוגורט דיאט, משקאות דיאט, לא נמכר כממתיק בפני עצמו. ציקלמאט היא חומצה שכוללת מלחי סידן ונתרן, בעכברים נראה כי הציקלמאט מוריד רמות טסטוסטרון, מנוון אשכים ומסרטן את שלפוחית השתן. נמצא במאפים, שימורי פירות, ריבות, משקאות דיאט ועוד.

סוכרלוז-

ממתיק חדש המיוצר מסוכר שעבר שינוי כימי שהופך אותו למתוק פי 600 מן הסוכר. עדיין לא ברור אם הוא בטוח לשימוש, עד כה בחיות נראו תופעות לוואי שונות. נמצא בדברי מאפה, מסטיקים, ריבות, פודינגים, משקאות דיאט.

סורביטול, מלטיטול, מניטול, קסיליטול-

זוהי משפחת הפוליאולים – ממתיקים אלכוהוליים. אלו סוכרים בצורתם הכימית האלכוהולית. בטבע הם מצויים בפירות וירקות, הם מכילים כמות קלוריות נמוכה במעט מהסוכר הרגיל ומתוקים פחות מסוכר. לאדם אין אנזימים לפירוקם ולכן רק מעט מהקלוריות נספגות. הם לא גורמים לעששת ואפילו מועילים בהרג תאים סרטניים. בכמות גדולה ייתכנו שלשולים. חולי סוכרת צריכים להיזהר בכמויות. נמצאים בשוקולדים, ממתקים, מסטיקים ומאפים, בעיקר מוצקים.

סטיביה-

הממתיק האידיאלי! זהו צמח הגדל בדרום אמריקה- ברזיל ופרגוואי, טבעי לחלוטין ומאחוריו אלפי שנות שימוש. הוא עוזר לחולי סוכרת באיזון רמות הגלוקוז בדם, מסייע נגד התפתחות עששת. אינו מכביד על מערכות הגוף כמו הממתיקים המלאכותיים ומהווה להם תחליף נהדר.

המאמר מאת: יעל אבנון

×